Mi a regeneráció szó jelentése?
Talán ez mindenki számára egyértelmű. De azért menjünk egy kicsit beljebb.
Így lehetne más szóval helyettesíteni, attól függően, hogy milyen összefüggésben beszélünk erről:
újra növeszt, stimulál, vitalizál, serkent, felélénkít, felújít, rekreál, reaktivál, felpezsdít, felfrissít, felüdít, megfiatalít, megújít, pótol, újra felhasználhatóvá tesz, gyógyul, visszatér az eredeti állapotba.
Ami él, az képes a regenerációra. De nem csak a testi szinten, hanem akár a lelki, szellemi értelemben is.
A regeneráció szónak aszerint is változik a jelentése, hogy ki és milyen célra szeretné használni: pl:
Tudományos értelemben: Az élő szervezet újjáéledése egy erőteljes testi, lelki vagy szellemi igénybevétel után. Munkától, testedzéstől fáradt állapot teljes kipihenése. Minden embernek szüksége van regenerációra. A regeneráció jó módja egy pihentető séta vagy mély alvás.
Biológia értelemben: Újjáépítési folyamat, amely során az élő szervezet újjal pótolja, újra növeszti vagy kiegészíti az elvesztett, elhasznált vagy megsérült részeit. Egy élő szervezet alapvető képessége a regeneráció. A gyík farka kinőhet a regeneráció során.”
Műszaki, ipar értelemben: Újra használhatóvá tétel. Az eredeti jellegét elvesztett, elhasznált anyag, tárgy eredeti jellegűvé változtatása, alakítása.”
Az biztos, hogy amikor valaki, vagy valami regenerálódik, akkor javul az állapota és javulnak az életkilátásai is.
Már csak az a kérdés, hogy mi emberek elhisszük-e, hogy a teljes földi ökoszisztéma regenerálni tudja magát. Akarunk-e egy olyan társadalmat, ami nem degenerálja, leépíti a saját ökológiai környezetét, hanem regenerálja azt?