Itt is alkotni fogunk, mint egy rendes műhelyben.
Csak itt nem bútorokat fogunk készíteni, hanem a jövőt.
Aki ma egy kicsit is érdeklődik a világ folyamatai iránt, az láthatja, hogy nem kecsegtet semmi jóval a jövő.
A kapitalizmus, a globalizáció, a materializmus olyan jövőforgatókönyveket készített el a számunkra, amelyek finoman szólva is: kevéssé vonzóak.
Ha egy másik jövőt szeretnénk, akkor ehhez szükségünk van arra, hogy mi magunk készítsük el azt a jövőképet és azt az utat, ami ide elvezet.
A Regeneráció Műhelyben ezt a munkát kezdjük el.
Miért éppen a regeneráció a műhely neve?
Az élőlények és az élő rendszerek képesek a regenerálódásra, az öngyógyításra. Mára a globális ökológiai- kulturális-, és gazdasági válságtünetek jelzik, hogy az emberi civilizáció megbetegedett. Ezért ha a kiutat keressük, akkor legjobb, hogy az élővilág erre “szakosodott” tulajdonságához, a regenerációhoz fordulunk.
Hogyan fogunk dolgozni?
Az első időkben ismerkedünk a szerszámokkal és a feladattal.
Azaz az a gazdasági és a kulturális élet különböző területeiről hívunk szakembereket. Mindannyian arról fognak beszélni, hogy a regeneráció hogyan is érhető tetten a saját területükön.
Minden előadást egy beszélgetéssel zárunk, ahol a műhely résztvevői és a meghívott előadó az előadás témájával kapcsolatban eszmét cserél.
Mik a részvétel feltételei?
– Nyitottság az információk és az új szemléletmódok befogadására,
– Elkötelezettség és érdeklődés a társadalmi jelenségek megértésére és arra, hogy hamarosan elkezdjük a gyakorlatba is átültetni a tudást.
A műhelyen való részvétel ingyenes, hogy azok is eljöhessenek, akiknek kevés pénz lapul a zsebében, például a fiatalok.
Viszont a műhelynek vannak költségei: Rezsi, az előadók útiköltsége és tiszteletdíja. Ezért a résztvevőktől azt kérjük, hogy a lehetőségeikhez mérten néhány ezer Ft adománnyal támogassák a Műhelyfoglalkozásokat.
Mikor kezdünk, és mivel?
Szeptember 27. 17h Nyíregyháza, Benczúr Gyula tér 19 Labor Cafe.
A mostani műhelyt Kiss Viktor festőművész fogja tartani. Azt kutatjuk, hogy a festészet, a művészet hogyan segíti az ember öngyógyító képességét? Hogyan tudjuk a művészet segítségével nemcsak hogy “összerakni” magunkat, de egy magasabb tudatossági szintre eljutni?